Predaj PIR panelov

Ak ste sa práve presťahovali do novopostaveného domu, alebo ste zrekonštruovali starší objekt, potrebujete vo svojej firme

Čo je sendvičový panel? 

Sendvičový panel je materiál, ktorý je určený na stavbu stien a striech budov. Panel sa skladá z tepelnoizolačného jadra s plechovým obkladom. 

Základnou vlastnosťou, podľa ktorej sa rozlišujú rôzne typy sendvičových panelov, je typ tepelnoizolačného materiálu. Na trhu sú dostupné panely s jadrami z polystyrénu, minerálnej vlny a polyuretánu (polyizokyanurátu – PIR). Líšia sa predovšetkým tepelnoizolačnými, zvukovoizolačnými parametrami, reakciou na oheň a hmotnosťou

Prečo sendvičové panely? 
Materiál sa stal populárnym pre mnohé výhody, ktoré prináša, predovšetkým ekonomické. Skeletová technológia (sendvičové panely) má v porovnaní s tradičnou technológiou (murované objekty)  prevahu v troch podstatných kategóriách: 

1. Priame náklady

 Náklady na stavbu objektu sú v prípade oboch technológií podobné. 
Pri porovnávaní sa zohľadnili náklady na nákup stavebných materiálov, náklady na prácu a prepravu.

 2. Trvanie stavby 

Stavba objektu tradičnou technológiou, tzn. murovaného objektu, môže trvať  6 až 7 krát dlhšie ako rovnaká stavba s použitím sendvičových panelov.

3. Technológia

 Budovy z PIR panelov sa stavajú suchou technológiou, pri ktorej sa nepoužíva voda. Obmedzuje sa iba na montáž konštrukcie a upevnenie obkladov (sendvičových panelov) skrutkami.

 Pri stavbe budov tradičnými technológiami, tzn. murovaných, sa spotrebúva značné množstvo vody. potrebnej na vytvorenie malty a na prípravu betónu či omietok.  

Napíšte nám

    Sme spoločnosť zaoberajúca sa výrobou a montážou malých záhradných objektov, garáží a garážových brán vhodných tak pre rezidenčnú výstavbu ako aj pre priemyselnú sféru.

    +421 917 607 140           

    kontakt@enterhome.sk
    www.enterhome.sk

    Potrebujete poradiť ?